Üldkirjeldus

Kooli KopliAastaringne majutust Mustjalas, Saaremaal, Kooli Kopli talus, rahulikus kohas Vanakubja külas, 1 km kaugusel Mustjala alevikust, 400 m peateest. Küdemalaht on 3 km kaugusel. Maja ümbritseb vanad puud ja mitmed õunapuud, kadakaid, sarapuud ja marjapõõsad. Vara hommikul küla ärkab, on kuulda küla kukkede kiremist.

Talukohal on mitu hoonet; vana eestiaegne punane maja ja ait, okupatsiooni ajal ehitatud Pioneerimaja ja saunamaja. Okupatsiooni ajal toimus Kooli Koplil üliõpilasmalev. Ülemineku ajal korraldas Mustjala vald suvel Kooli Koplil erinevaid ühiseid pidusid.

Ehitused on renoveeritud. Majutushooned on erinevas stiilis, külaliste maja esindab nõukogudeaja malevamajutust ja punane maja esindab vana eesti aega. Majutushoonetes on köök või miniköök. Vanas majas on WC-d sees, muidu on WC-d eraldi. Lisaks 3 kuivkäimlat. Lisaks on juurde ehitatud välikamin ehk grillimiskoht, suitsuahi ja vana eestiaegne suitsusaun. Saun ja suitsusaun ettetellimisel.

Majutuskoht sobib hästi peredele ja väikestele rühmadele (max 25 inimest). Korraldatud on erinevaid kursuseid - keelekursuseid, toiduvalmistamise kursuseid. Neljal aastal on siin toimunud rahvusvaheline suveülikool.

Kooli Koplil on 4 hobust ja shetlandiponi. Hea võimalus on minna maastikule kuni mereääreni. Ratsutamine ettetellimisel, kuna hobuset on karjamaal. Shetlandiponil on kaalupiirang 30 kg.

Mustjala vald on hea asukoht, sellepärast et siit on lühike tee vaatamisväärtusteni ja loodus on ilus ja mitmekülgne. Metsades on palju marju ja seeni. Tihti on näha ka metsloomi: metsigu, metskitsi ja hirvi, rebastest rääkimata. Suveajal võib olla palju sääski.

Kuidas jõuda Kooli Koplile: sõitke Kuivastust Saaremaa põhjaranniku mõõda Orisaare ja Leisi alevikute kaudu, umbes 95 km Mustjalga (Kuressaare kaudu 105 km). Kuressaarest sõitke Kihelkonna poole 8 km, siis paremale, silt Mustjala 21 km. Jõudes Mustjalga, näete kirikut vasakul, sõitke veel edasi Tagaranna poole 400 m. Paremal teeääres on silt "Kooli Kopli Holiday Home". Pöörake sisse ja sõitke veel 400 m ja oletegi koha peal.

Kuressaare ja Mustjala vahel on ka bussiühendus 3-4 korda paevas, pühapäeviti ainult üks korda.

Hiiumaale praam sõidab Triigi sadamast, Leisi külast, 40 km kauguselt Mustjalast.